TR

Türk Hava Kurumunun 90. gurur yılı

Türk Hava Kurumu 90. gurur yılını yaşıyor.

Değerli Manavgatlı hemşerilerim Türk Hava Kurumu 90. gurur yılımızı yaşıyoruz. Sosyal aktiviteleri ve faaliyetleri ile Ülkemize hizmet veren güzide kurumumuz da acı, tatlı, neşeli ve Ülkemizin yassı ile üzülen sevinçlerine ortak olduğumuz her alanda Halkımızın yanında ele, ele gönül, gönül’e, tam doksan yılı geride bıraktık. Mustafa Kemal Atatürk’ün “ İstikbal Göklerdedir” söylemi o yılların coşkusu içinde söylenen sadece bir çift güzel söz değil, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin önüne konulan bir hedef oldu. Bu amaçla 3 Mayıs 1935’de Türk kuşu kuruldu.Atatürk’ün yıllar boyu her gittiği yerde konuşmalar yaparak gençliğe vermek istediği havacılık aşkı, havacılık coşkusu, kısa sürede sonuca ulaştı ve gençler akın, akın Türk kuşuna koşmaya başladı. Kurum, Vatan göklerine aralarında Atatürk’ün bulunduğu manevi kızı Sabiha Gökçen’in de bulunduğu bir çok değerli eleman yetiştirdi.

THK’nin 1925’ten bu yana havacılığın çeşitli dallarında yetiştirdiği Türk gençler sadece sportif faaliyetlere katılmakla kalmadı, yurt savunmasında da etkin rol aldı. Bunun en canlı örneğini 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nda görüldü. Hava İndirme Harekatına, o dönemde askerlik görevini parasütçü olarak yapan kurumun yetiştirdiği gençler teşkil ediyordu. Harekat esnasında kurumun uçak ve pilotlarına da önemli görevler verildi.
90 yılın gurunu yaşarken Tüm ülkem ve Manavgat’ın değerli insanlarına bu gururu Türk Hava Kurumu Manavgat Şube Başkanlığı olarak yaşadığımızı bildirir saygılarımı sunarım.
Hasan Arslan ;THK. Manavgat Şube Başkanı.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2016, Profesyonel Firma Rehberi-Firma tanıtımı-Ürün Tanıtımı