Son model OCT göz tomografi cihazı

Manavgat Devlet Hastanesinde,Son Model Optik Koherens Tomografi OCT göz tomografi cihazı Hizmete girdi.

Manavgat Devlet Hastanesi, Optik Koherens Tomografi (OCT) cihazını hizmete alarak önemli bir adım attı. Başhekim Yardımcısı Ruhi Tuncer, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Vekili Havva Avcu ve İdari ve Mali Hizmetler Müdür Vekili Cavit Cesur ile birlikte cihazı yerinde inceleyen Hastane Başhekimi Opr. Dr. Mehmet Deniz, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

"Manavgat Devlet Hastanesi olarak, Antalya bölgesinin en üst düzey OCT cihazını hastanemize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemizde sadece birkaç Eğitim Araştırma ve Üniversite Hastanesinde bulunan bu göz OCT cihazını, bir yıldan fazla süren titiz çalışmalar sonucunda hastanemize getirdik. Artık hastalarımız göz tomografisi için Antalya'ya gitmek zorunda kalmayacak. OCT cihazı, göz tabakalarındaki hastalıkları, hasarları ve yırtıkları ışık dalgaları göndererek anında ekrana yansıtarak hekimlerin en büyük yardımcısı olmaktadır."

Başhekim Opr. Dr. Mehmet Deniz, cihazın gözde oluşan bütün hastalıkların tanısında büyük bir öneme sahip olduğunu vurgulayarak şunları ekledi: "OCT cihazının hastanemize kazandırılmasında emeği geçen siyasetçilerimize, milletvekilimize, bakanlık yetkililerine çok teşekkür ederim. Bu önemli adımın Manavgat ve hastanemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Her şey Manavgat için!"

Bu gelişme, Manavgat Devlet Hastanesi'nin sağlık hizmetlerini daha da güçlendirecek ve bölge halkına kaliteli göz sağlığı hizmeti sunma kapasitesini artıracak önemli bir ilerlemedir.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2016, Profesyonel Firma Rehberi-Firma tanıtımı-Ürün Tanıtımı